10 pytań do blogera

Jakiś czas temu ten tag widziałam na paru blogach i choć normalnie takich rzeczy nie lubię, to tym razem stwierdziłam, że fajnie byłoby na parę pytań odpowiedzieć, zwłaszcza, że od ostatniego bardziej osobistego postu minęło naprawdę dużo czasu. A więc...


1. Ulubiony gatunek literacki?

Fantastyka, czytam ją od bardzo dawna i z przyjemnością sięgam po różne podgatunki, ostatnio nawet zaczęłam się nią zajmować naukowo. Czytam jednak wszystko z wyjątkiem polskich kryminałów - jakoś mi nie podchodzą.


2. Czy przy czytaniu jesz albo pijesz?
Zazwyczaj piję, rzadziej jem, ale też się zdarza. Zwykle są to słodycze lub owoce. Takie miłe urozmaicenie. Zdarza się jednak, że zapominam o tym w trakcie, gdy książka przykuje całą moją uwagę i później często odkrywam pół kubka zimnej kawy. zimna kawa jest niedobra.


3. Czy łamiesz grzbiet książki?

Celowo nie, ale przypadkiem się zdarza - a to nieopatrznie odłożę, a to za mocno otworzę. Nie lubię tego, książka później źle wygląda i może się rozpadać, ale też nie robię jakiejś strasznej tragedii. Ot, wypadek, a książka to jednak tylko przedmiot. Nie mam też problemu z zaznaczaniem w książkach fragmentów ołówkiem lub małymi notatkami na marginesie.
Strasznie mnie za to denerwuje, kiedy ktoś zrobi to celowo z moją książką, sama bardzo dbam o pożyczane.


4. Ulubione blogi?
W ogóle czy książkowe? Jeśli nie, to tutaj opisałam 4 najlepsze i nic się nie zmieniło. A co do książkowych, to chyba nie mam. Odwiedzam ich wiele okazjonalnie i chyba nie ma takiego, na który wchodziłabym regularnie, zwykle są to pojedyncze posty, które mnie interesują.


5. Kawa czy herbata?

Obie uwielbiam.


6. Filmy czy seriale?
Seriale, bo żal mi się rozstawać z ulubionymi bohaterami. No i starczają na dłużej.


7. Książka, którą teraz czytasz? 
Kalendarz i klepsydra Konwickiego. Lektura, ostatnio tylko na to mam czas - do sesji niecały miesiąc a ja jeszcze mam zaległości.


8. Ulubiony kolor? 
Czarny, ale bardzo lubię też czerwień.


9. Czy zaznaczam przeczytane strony zakładkami, czy przypadkowymi papierkami? 
Staram się zakładkami i zazwyczaj tak robię, ale bywa, że nie mam żadnej pod ręką. Wtedy zakładką jest cokolwiek - papierek, ołówek, telefon, którego potem nie mogę znaleźć...


10. Twoja ulubiona seria książkowa?
Harry Potter, w końcu to na nim się wychowałam ;)

Komentarze

  1. Jest wiele serii książkowych, które uwielbiam, ale chyba żadna nie wywarła tak ogromnego wpływu na moje życie jak Harry Potter i choćby dlatego pozostanie moim ulubionym cyklem już na zawsze ;) Aż mam ochotę znowu go przeczytać! Ja nie znoszę złamanych grzbietów i zawsze staram się czytać tak, żeby nie uszkodzić okładki. Nie jestem też w stanie jeść przy czytaniu, staram się kazdej powieści poświecić w całości :) No i nie jestem wielozadaniowa, nie umiem robić kilku rzeczy jednoczesnie!

    Books by Geek Girl

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pozostawienie komentarza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy Disqus, który jest ich administratorem.