[Top 5] Ulubieni youtuberzy

Rzadko oglądam filmiki na YT, bo prawdę mówiąc nie przepadam za nimi - wolę słowo pisane. Mam jednak kilka kanałów (niemal wszystkie zmieszczą się w tym poście), które subskrybuję i naprawdę lubię oglądać. Zwykle kilka filmików pod rząd, nadrabiając zaległości z miesiąca/dwóch, ale zawsze.
Kolejność, jak zawsze, przypadkowa. Po kliknięciu na nazwę przeniesiecie się do profilu na YT.


Opowiada o rzeczach dziwnych, ciekawych, strasznych lub wszystko na raz. Robi to ciekawie, z humorem (czarnym lub ironicznym) i tak, że zawsze ma się ochotę na więcej (mimo obawy przed Zakapturzonymi Istotami). Humor zresztą jest czymś, co doskonale podsumowuje kanał Marco, bo tego, co mówi nie należy traktować poważnie (chyba że mówi o kawie; kawa zawsze jest poważnym tematem).
Naprawdę, sprawdźcie jego kanał, nie ma się czego bać. Chyba.

Kanał o poprawności językowej. Obecnie chyba jeden z bardziej znanych. Kiedyś oglądałam regularnie, teraz już mniej - treści na kanale rzadziej mnie interesują i szczerze mówiąc trochę zaczynam mieć dość prowadzącej, której wszędzie pełno, a coraz mniej w tym związku z językiem. Niemniej, wiedzę przekazuje bardzo dobrze, ze specyficzną manierą, która ułatwia zapamiętywanie.

Jedyny kanał muzyczny w zestawieniu. Pojawiają się na nim aranżacje ze znanych bajek i musicali, zawsze w tłumaczeniu na język polski. Wykonania są fantastyczne i naprawdę trudno mi wybrać ulubionego artystę.

Historia to nie jest coś, co dobrze wspominam ze szkoły. Daty, wydarzenia, które trzeba pamiętać tylko na sprawdzian, jakiś dziwny miszmasz czasów - opowiedzmy sobie o tym, potem cofnijmy się kilka wieków wstecz. Na dodatek podawane w formie, która przeszkadza w zapamiętaniu czegokolwiek na dłużej.
Historia bez cenzury uczy przystępnie. Pokazuje fakty bardziej lub mniej istotne, ale ciekawe. A jeśli nieciekawe, to przynajmniej w formie, która taka jest.

Lubicie herbatę? Ja też. Na Czajnikowym znajdziecie informacje o herbatach i ich historii, testy dostępnych w supermarketach, ciekawe przepisy...Wszystko, co herbacie warto wiedzieć.

A jakie są wasze ulubione kanały? Może znacie powyższe?

Komentarze

 1. Ja oglądam kilku youtuberów robiących recenzje smartfonów, kanał Na gałęzi - analizy filmów pod względem montażu i pracy kamery, arhn.eu - gry i konsole, To Jest Droga - Rusek (właściwie Ukrainiec) gadający po polsku na tematy samochodowe i nie tylko, Paweł Opydo, Ichabod, no i oczywiście parę kanałów ze śmiesznymi filmikami i kotami. Booktuberów nie oglądam, wolę czytać blogi książkowe.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Technologie, samochody... Zupełnie nie moje rejony :D Koty oglądam na fb, mam w polubionych kilka stron i od razu lepiej się przegląda, co się działo. A Booktube też jest mi obcy, blogi są o wiele lepsze.

   Usuń
 2. Pierwszy kanał tylko kojarzę. A pozostałe... cóż, przede wszystkim ja youtube oglądam w tle ;) Więc znam sporo kanałów, ale raczej nie jestem ich fanką. Mówiąc Inaczej czasem obejrzę, jak mam nastrój, Accantus znam od... 2013? Jakoś tak. Już wcześniej byłam zainteresowana musicalem, a trudno o lepsze wersje piosenek z nich często. Nr4 - cenię, rozumiem co robią, ale prowadzący mnie irytuje XD A nr5 - zależy od filmiku, niektóre chętnie obejrze, inne mnie nudzą ;)
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Historia bez cenzury na histori jak najbardziej. :) Ja zaś lubię Olge Konieczyńską, Cyber Mariana, Beksy, Abstrahui, Szwagrów, Marcina Malczyńskiego. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, też ostatnio mam wrażenie, że pani Mikuła wyskoczy mi z szafy! I mamw rażenie, że zrobiła się strasznie, strasznie przemądrzała!

  OdpowiedzUsuń
 5. Pierwszy kanał ciekawy. Lubie takie ciekawostki :) Zaraz sobie obejrzę kilka filmików.
  Pozdrawiam!
  houseofreaders.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pozostawienie komentarza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy Disqus, który jest ich administratorem.