Czwarte urodziny

Dziś Szara kawiarenka obchodzi czwarte urodziny. Szczerze mówiąc nie spodziewałam się, że tak długo będę ją prowadzić i dziwię się, że nadal mam na to ochotę (mimo chwilowego przestoju). 


W ciągu tych czterech lat wiele się zmieniło, nie tylko na blogu, i myślę, że są to zmiany na lepsze. Nie będę pisać o poprawieniu się mojego warsztatu, poszerzeniu gustów literackich i tak dalej, bo są to takie oczywistości, o których wspominać nawet nie warto i na które nakładają się też czynniki inne niż blogosfera. Ważniejsze od tego jest:
 1. Poszerzenie zainteresowań - gdyby nie Kawiarenka nie zaczęłabym robić zdjęć i oglądać tylu filmów.
 2. Stworzenie całkiem niezłego, własnego archiwum książek przeczytanych - nawet nie wyobrażacie sobie ile razy przeglądając spis postów odnajdywałam w nim jakieś tytuły, w których pojawiał się motyw akurat pasujący do następnych zajęć z literatury lub przykład do pisanej pracy. A jak bardzo poprawia humor (i motywuje) przejrzenie samej listy i uświadomienie sobie ile tego wszystkiego już napisałam...
 3. Umiejętność argumentacji - kiedyś jak coś mi się w książce nie podobało, to po prostu mi się nie podobało i czasami był problem z uzasadnieniem dlaczego. Teraz już go nie ma, bo od razu analizuję, co mi się nie podoba i dlaczego, a potem potrafię wykazać.
 4. Nowe znajomości - bo blogosfera to dla mnie zawsze byli ludzie, a bloguję dłużej niż prowadzę Kawiarenkę i dlatego...

...chcę Wam podziękować za te cztery lata, bo bez Was albo by ich nie było, albo byłyby o wiele uboższe we wrażenia, przyjemność i chęć do pisania. Korzyści z Kawiarenki czerpię przede wszystkim ja, ale wierzę, że i Wy dzięki niej coś zyskujecie - czy wskazówkę co warto lub nie oglądać i czytać, czy miejsce wymiany poglądów. Mam nadzieję, że przynajmniej jeszcze kilka lat przed nami.

Komentarze

 1. Sto lat Kochana! Kolejnych wspaniałych x lat, wielu rewelacyjnych książek, ale i takich, które trzeba będzie skrytykować. ;) Wszystkiego, co najlepsze!

  OdpowiedzUsuń
 2. Gratulacje! Kolejnych 4 lat i wytrwałości :)
  Pozdrawiam cieplutko!

  OdpowiedzUsuń
 3. Oj tak, blog to niezłe archiwum przeczytanych rzeczy. Choć u mnie blog doprowadził do posegregowania lubimy czytać i to jest moje archiwum przede wszystkim :D
  Życzę kolejnych udanych lat ;)
  drewniany-most.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pozostawienie komentarza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy Disqus, który jest ich administratorem.