Stos

Ostatni stos był dawno, więc myślę, że pora na kolejny. Czas temu sprzyja, bo pierwsze naprawdę gorące dni i początek wakacji jakoś nie zachęcają do czytania książek i pisania recenzji. Większości prezentowanych książek jeszcze nie czytałam, to mój plan czytelniczy na najbliższy czas, ale nie oznacza to, że recenzje będą dotyczyły tylko nich - mam jeszcze kilka przeczytanych i wypożyczonych, których nie zdążyłam zrecenzować.
Jakiś czas temu na blogach pojawiały się stosy zawierające książki z Biedronkowej serii klasyki. Jak widać i ja uległam pokusie i kupiłam cały zestaw. 
Od dołu:
 1.  "Panie z Cranford" - E. Glaskell
 2. "Północ i Południe" - E. Glaskel
 3. "Rozważna i romantyczna" - J. Austen (recenzja)
 4. "Opactwo Northanger" - J. Austen
 5. "Duma i uprzedzenie" - J. Austen
 6. "Miłość Peonii" - L. See. Tu się kończą zakupy w Biedronce, książka z wyprzedaży w Empiku, podobnie jak kolejna. Po pięknym "Kwiecie Śniegu" mam nadzieję na równie dobrą lekturę. 
 7. "Honor kobiety" - T. Tiouli


Ponownie od dołu:
 1. "Inferno" - D. Brown. Już kończę czytać, ale recenzja za jakiś czas.
 2. "Kwintyn Durward" - W. Scott, czyli kocham Tanią Książkę w Książnicy Pomorskiej. Całą złotówkę za nią dałam. Z myślą o nowej serii postów, którą jakiś czas temu zapowiadałam i która z pewnością ruszy w wakacje.
 3. "Dziennik czasu wojny" - Z. Nałkowska. Pisałam kiedyś, że zainteresowała mnie jej twórczość i osoba. Nie wiem, czy recenzja się pojawi. Na pewno polecam zapoznanie się z dziennikiem, szczególnie osobom interesującym się II wojną światową. Również Tania Książka z KP.
 4. "Miasto popiołów" - C. Clare. Kupiłam ją na prezent, ale jakiś czas jeszcze mnie poleży. Recenzji nie będzie, czytałam dawno temu. Twórczość Clare jednak lubię.
 5. "Czarodziejska góra" (dwa tomy) - T. Mann, czyli nadrabiam klasykę. Tania Książka z KP. Okładkę będę musiała czymś obłożyć, bo wygląda źle.
 6. "Królowa cierni" - R. Mead. Kolejna z moich ulubionych autorek serii młodzieżowych.
 7. "Zhańbiona" - J. Sanghera
 8. "Waverley" - W. Scott, również z myślą o nowej serii postów. Czyta się... Interesująco.

A jak u Was ze zdobyczami? Macie plany czytelnicze na lato? Albo jakiekolwiek inne? 
U mnie niestety lato w pełni wolne nie będzie, bo trzeba popracować, ale myślę, że mimo to znajdzie się sporo czasu na odpoczynek. Będzie można poczytać, popisać, może jakaś wyprawa nad morze...

Komentarze

 1. Zazdroszczę skompletowania całej serii kwiatowej, ja mam tylko 2 książki, ale planuję kupić wszystkie. ;) Czekam też na kieszonkowe wydania innych powieści z serii. ;) Uwielbiam DA, Clare piszę świetnie, mam ogromny sentyment do cyklu. Inferno mnie urzekło, ciekawa konstrukcja, ale co się dziwić, uwielbiam Dana Browna. ;) Miłej lektury.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jest jeszcze kilka książek w bardzo podobne obwolucie, niestety Biedronka ich nie miała. Chciałabym je skompletować. Brown niestety troszkę mnie rozczarował...
   Pozdrawiam

   Usuń

Prześlij komentarz

Pozostawienie komentarza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy Disqus, który jest ich administratorem.