Jak bezboleśnie i skutecznie popełnić samobójstwo?

Ciężko Ci. Co ja mówię, z pewnością "ciężko" to nie jest to określenie, które, nawet wzmocnione masą epitetów, odpowiada temu, co teraz czujesz. Pewnie jest beznadziejnie, wszystko się wali, masz masę problemów, z którymi uważasz, że nie potrafisz sobie poradzić. I jesteś sam, tak przeraźliwie, cholernie sam. Skończenie z tym wszystkim co złe i nierozwiązywalne, ze sobą, zakończenie życia, jest dla Ciebie w tej chwili jedynym sensownym rozwiązaniem.


Tyle że nie jest. Pewnie zaraz pomyślisz, że nie mam pojęcia, o czym piszę. Masz rację - nie wiem w jakiej jesteś sytuacji, co złego dzieje się w Twoim życiu, że myślisz o samobójstwie. Nie znam Cię, nie wiem, jak się czujesz. A mimo to mam do Ciebie prośbę - nie ze względu na siebie tylko na Ciebie. Tylko Ty się teraz liczysz, Ty jesteś ważny. Najważniejszy, więc pomyśl o tym, co dobrego Cię spotkało. Kiedykolwiek. Nie oszukuj, każdy ma jakieś dobre, miłe wspomnienia. A potem weź telefon i zadzwoń: 

116 123 – Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
22 425 98 48 – Telefoniczna pierwsza pomoc psychologiczna
116 111 – Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
801 120 002 – Ogólnopolski telefon dla ofiar przemocy w rodzinie „Niebieska Linia”
800 112 800 – „Telefon Nadziei” dla kobiet w ciąży i matek w trudnej sytuacji życiowej

Tam mogą Ci pomóc. Nie jesteś sam, są ludzie, którzy chcą dla Ciebie dobrze, zależy im na Tobie. Chcą pomóc i jeśli im na to pozwolisz, to może im się uda. Musisz tylko chcieć. Ty. Dać sobie szansę chociaż ten jeden, ostatni raz. 

To jak? Zadzwonisz?

Komentarze

 1. Mam nadzieję, że komuś pomoże Twój post:*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zajrzyj do Stay Fly, myślę, że to wyjaśni skąd ten post się wziął :)

   Usuń
 2. Bardzo "fajny" post - super że jest !!! Każdy gest nawet najmniejszej pomocy jest ważny!
  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Pozostawienie komentarza oznacza wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych przez system komentarzy Disqus, który jest ich administratorem.